datordraugs.1w.lv

datordraugs.1w.lv

 


Kur nodot vecos, nolietotos mobīlos telefonus? Latvijas Zaļais punkts (LZP) sadarbībā ar uzņēmumu Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sākot ar šī gada 9. maiju trīsdesmit divās mobilo telefonu tirdzniecības vietās visā Latvijā uzsāks nolietoto mobilo telefonu savākšanu.

„Daudzas elektriskās un elektroniskās preces satur cilvēkam un videi kaitīgas vielas, tāpēc visas Latvijas tirgū novietotās elektropreces kopš 2005. gada 13. augusta tiek marķētas ar īpašu simbolu – pārsvītrotu konteineru, kas norāda, ka šo preci nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem”, skaidro LZP valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. 

Domājot par patērētāju ērtībām, mobilo telefonu atpakaļ savākšanā ir iesaistījušies mobilo telefonu tirgotāji SIA Pērkons un Dēli un AS Tigra, kuru pārstāvētājos 32 veikalos 17 Latvijas pilsētās tiks izvietoti īpaši spainīši nolietoto telefonu savākšanai. Spainīšos drīkst likt ne tikai vecos mobilos, bet arī lādētājus HF austiņas un mobilo (tikai) akumulatorus.

Kuldīdzniekiem tuvākā vieta, kur nodot mobilos tālruņus, ir Ventspilī veikalā "Servent" (Kuldīgas ielā 27) un Liepājā veikalos "ADV Melodija" (Fr. Brīvzemnieka ielā 31), "Pērkons un dēli" (Tirgoņu ielā 18).

No veikaliem telefoni tiks nogādāti uz centralizētām savākšanas vietām Rīgā un nosūtīti tālākai pārstrādei uz elektrisko un elektronisko iekārtu pārstrādes rūpnīcu Lietuvā UAB EMP Recycling.

Sadarbības projekta pamatā ir Eiropas Savienības Direktīva 2002/96/EK „Par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem”, kas nosaka, ka iedzīvotājiem ir jānodrošina iespēja bez maksas nodot nolietotās elektropreces. Šis nosacījums attiecas uz jebkurām ar elektrību vai baterijām darbināmām elektriskajām vai elektroniskajām precēm, kas ir fizisko personu īpašumā.

LMT prezidents Juris Binde uzsver:  „LMT ir sociāli atbildīgs un videi draudzīgs uzņēmums, tādēļ ir pašsaprotams LMT atbalsts Latvijas Zaļā punkta iniciatīvai organizēt nolietoto mobilo telefonu savākšanu dīleru veikalos gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Mobilo telefonu skaits pieaug arvien straujāk, to veicina gan modernu pakalpojumu ieviešana, gan LMT mazcenas telefonu piedāvājums, tādēļ jārūpējas arī par nolietoto telefona aparātu savākšanu un nodošanu otrreizējai pārstrādei”.

Pēc LMT apkopotās statistikas LMT tīklā pavisam darbojas gandrīz 1400 dažādu modeļu tālruņi. Vidējais viena telefona lietošanas laiks LMT tīklā ir divi gadi. Pēc tam tālrunis visbiežāk tiek atdots lietošanā vai pārdots kādam citam lietotājam. Dati arī liecina, ka trīs gadu laikā ir trīskāršojies tādu telefonu skaits, kas vairs netiek izmantoti, un kurus ir nepieciešams savākt otrreizējai pārstrādei. Pie tam 2006. gadā nolietoto telefonu skaits ir pārsniedzis jaunu telefonu skaitu. "Rīgas vēstis"

Komentāri (0)  |  2010-03-27 17:26  |  Skatīts: 14478x         Ieteikt draugiem       TweetMe
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ